Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
назад   Drakensang Online > Drakensang - Kомюнити > Дискусионен клуб
Помощ Списък с потребителите Търси Днешните мнения Маркирай темите като прочетени

Отговор

Теми - опции мнение
стари 21.01.2013, 20:29   #1
SelenaGomezFan№1
Граф Форум

Изображение на SelenaGomezFan№1

Регистриран от: 02.09.2012
Стандартно дракенсанг онлайн - плод на въображение?

Сред сухите теми и известия във форума искам да вдъхна живот на повечето от вас като напиша някоя друга интересна тема през свободното си време. Облегнете се на твърдия стол и зачетете с интерес.

Някога питали ли сте се дали любимата ви игра на БигПойнт е плод на въображение на германците или просто крадена (За да НЕ засягам или обиждам компаният ще се изразя по-мека - уредена с авторски права) идея. Питали ли сте се, как е измислен Вестителят от Отвъдното Херолд, Горга и повечето от чудовищата? Да? Или не? Сега ще ви дам нагледно няколко примера:

Горга, както знаете е неповторим бос намиращ се в Атлантида. Представлява съскаща змия, която при умиране се обръща и пада в Океана. Това обаче не е измислено от успялата фирма, а е взето от филма "Хари Потър и стаята на тайните", който наскоро гледах и забелязах. Не вярвам някое момче от вас независимо от възрастта си да не е гледало невероятната поредица на J.K.Rowling, но ето защо мисля, че е копирано - змията в края на филма наречена Базилиск е досущ като Горга. Лика-прилика са си. А начина, по който съскащата змия от Атлантида пада няма разлика с този, по който главния герой убива врага си Базилиска.
Ето и две снимки, които са доказателство за това, което мисля:
Базилиск от "Хари Потър и стаята на тайните":

и Горга от Дракенсанг Онлайн:

Е, има известна разлика, но както виждате двете убийци си приличат и то доста. Ако имате свободно време хвърлете едно око на вечния филм и ще разберете каква прилика има.

Следващият коментиран бос се нарича Вестителят от Отвъдното Херолд. Него ще сравним с чудовище от един от най-популярните филми в жанра си "Властелинът на пръстените" наречено Балрог.
Ето и снимки, с които ще подкрепя мнението си:
Балрог от "Властелинът на пръстените":
http://images.wikia.com/lotr/images/...324!Balrog.jpg
И Вестителят от Отвъдното от Дракенсанг Онлайн:
http://images4.wikia.nocookie.net/__...dAnderwelt.jpg
Какво мислите? Не са ли като близнаци

Също така сте виждали и едни от тези гърбати-кокалести чудовища, приличащи на хора или както повечето хора ги наричат - Амгъл от "Властелинът на пръстените".
Снимки:
Амгъл от "Властелинът на пръстените":
http://images2.wikia.nocookie.net/__...Two_Towers.png
И малките чудовища от Дракенсанг Онлайн:
http://drasaonline-481.ah.bpcdn.net/...ff11f631a37200
Тук на снимката няма да откриете особена прилика, но играчите от 30 ниво нагоре знаят за какво говоря. Най-често се срещат около Свърталището на дракона и по Амоните.

Това са общо взето наблюденията ми в играта, дано да сте добили представа и да сте получили някои други идеи за филм през уикенда. Оценете темата, за да може повече хора да й обърнат внимание и най-вече коментирайте, за да чуя вашите мнения.

Drakensimagefact
35ниво, Напреднала Легионерка на Ордена
Сървър: Хередур; Гилдия: STIH

SelenaGomezFan№1 не е онлайн   Отговори с цитат
стари 21.01.2013, 20:53   #2
sidni
Форум-анализатор

Изображение на sidni

Регистриран от: 04.09.2011
Стандартно

точно като беше маратона на "властелина на пръстените" забелязах същата прилика на онзи звяр с херолд видях и друга прилика, но няма откъде да ви изкопая снимки. пак от същия филм хобитите плаваха по една река и вече накрая на реката мисля, имаше две огромни статуи от двете й страни с едно корони, които още помня приличаха досущ на тая за 1 000 победи:d
стари 21.01.2013, 23:43   #3
mitaka22
Пазач на форума

Регистриран от: 08.02.2012
Стандартно

ми вие сега ли го разбрахте това
то е ясно че взимат идеи за дизайна на играта.все пак няма как всичко да измислят сами :д то не е толкова лесно да се мисли
Ниво:40
Дърво на славата:38
Дърво на знанието:30
PvP ранг:Опитен рицар на ордена.
mitaka22 не е онлайн   Отговори с цитат
стари 23.01.2013, 18:15   #4
-GreatMaster-
Граф Форум

Изображение на -GreatMaster-

Регистриран от: 16.09.2011
Стандартно

Това се знаеше отвеки веков. Почти всички имена на чудовищата са от гръцката митология. Просто вече на този свят не може да се измисли наистина ново. Досега не съм играл Дракенсанг, имам предвид тази без Онлайн отзади. Мислех си, ако там историите бях по-различни от тези тука, защо по-добре оттам да бяха копирали, отколкото от вече знайни истории.

Xat DSO БГ Чат (В края на стр.) | F.A.Q. | DSO Wikia
-GreatMaster- не е онлайн   Отговори с цитат
стари 21.11.2013, 11:30   #5
iosivni
Форум-начинаещ

Регистриран от: 05.03.2013
Стандартно Aleksi s.turnava

imam voin 45 ricar na ordena! ime iosivni gildia eduyr
iosivni не е онлайн   Отговори с цитат
стари 21.11.2013, 23:41   #6
Apolon80
Писател

Регистриран от: 28.01.2013
Стандартно

темата е мн интересна и страшно много ми харесва. някои знаят и са разбрали че са копирани героите, други не. не всички са се родили научени. но поздравления за труда. най после нещо по-различно да прочета
Apolon80 не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Теми - опции
мнение
линейно изображение линейно изображение

Правила за форума
Позволено е не да отваряте нови теми.
Позволено е не да отговаряте на други мнения.
Позволено е не да прикачите файлове.
Позволено е не да преработите мненията си.

vB код e включен.
емотикони са включен
[IMG] код е включен
HTML-кодът е изключен.
Отиди на

Всички времена са по GMT 15:35. В момента е 15:35.